Відбулося засідання колегії Городищенської райдержадміністрації

Відбулося засідання колегії Городищенської райдержадміністрації

21 серпня відбулося засідання колегії Городищенської райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови Василь Скринник за участю заступника голови районної ради Миколи Панчишина, керівника апарату Людмили Пащенко, начальників відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників установ району, голови місцевої ради та засоби масової інформації.

Порядок денний колегії:
1. Готовність закладів освіти до нового навчального року та роботи в осінньо – зимовий період.
2. Підсумки Програми економічного і соціального розвитку Городищенського району за І півріччя 2018 року.

По першому питанню доповідав начальник відділу освіти Микола Кирпатий, який зазначив що на даний час завершені поточні ремонти у загальноосвітніх навчальних закладах, окрім Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст № 1 ім. С.С. Гулака-Артемовського, де ремонтні роботи , а саме: заміна віконних блоків на металопластикові проводиться згідно запланованих термінів. Підходять до завершення ремонтні роботи у дошкільних навчальних закладах. Позашкільні навчальні заклади готові до початку навчального року. У районі функціонує 11 закладів дошкільної освіти, з них 6 забезпечують теплом газові котельні, у 5 – котельні, що працюють на твердому паливі. 18 закладів загальної середньої освіти опалює 23 автономні котельні.З них фактично планується на опалювальний період 2018-2019 року – 5 буде працювати на газу, 13 на твердому паливі, ще 4 мають зарезервовані газові котельні, 1 забезпечується теплом ТОВ «КОРСУНЬ-ТЕПЛО».

Щодо дров паливних процедура закупівлі два рази не відбулася через відсутності учасників. Оголошено переговорну процедуру закупівлі дров з ДП «Смілянське лісове господарство». Заплановано капітальні ремонтні роботи: – заміна покрівлі КЗ «Районна станція юних туристів»; – будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Городищенської ЗОШ I-III ступенів №1 ім.С.С.Гулака-Артемовського; – капітальний ремонт спортивного майданчика Дирдинської ЗОШ І-ІІ ст..

15-16 серпня проведено огляд готовності закладів освіти в новому навчальному році та роботи в осінньо-зимовий період. Очікуємо, що з 1 вересня 2017 року в 199 класах буде навчатися 2737 учня. До 1 класу планується здійснити набір 287 дітей (150 – місто, 137 – у сільській місцевості), у 10 клас планується прийняти 153 учнів (102 – місто, 51 – у сільській місцевості). Навчальною літературою учні забезпечені відповідно до рекомендацій Міністерства науки та освіти. Навчальні заклади району забезпечені педагогічними кадрами. Робота по підготовці навчальних закладів до нового навчального року передбачає не тільки проведення ремонтних робіт, а й забезпечення шкіл необхідною документацією, оздоровлення дітей, організацію харчування, забезпечення учнів підручниками та забезпечення підвезення учнів і педагогічних працівників. У 2018-2019 навчальному році учні 1 класу розпочнуть навчання за новим Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 87. У Городищенському районі планується відкриття 18 перших класів. Загальна чисельність майбутніх першокласників – 287 дітей.

1. Для створення необхідних умов для першокласників є три головні завдання: підготовка вчителів до роботи за новою програмою, створення освітнього середовища та покращення матеріально-технічної бази.

2. Проведено значну роботу по підготовці освітнього середовища для першокласників:
– Проведено поточні ремонти у всіх класних кімнатах першого класу;
– Частково закуплено дидактичні матеріали за позабюджетні кошти;
– Частково придбано меблі;
– Придбано оргтехніку.

Харчоблоки закладів освіти готові для організації самостійного гарячого харчування учнів та дошкільнят. В усіх закладах проведено поточні ремонти приміщень харчоблоків, комор та погребів. Проблемним питанням являється забезпечення водою відповідно санітарних вимог окремих закладів освіти. У загальноосвітніх навчальних закладах наявні 484 комп’ютери, з них лише 134 мають 5-ти річний вік. Решта – технологічно застарілі. Проте, термін використання навчальних комп’ютерних комплексів із програмним забезпеченням складає лише 2 роки. Дуже гострою залишається проблема комп’ютеризації закладів освіти. Відділ освіти та адміністрації навчально-виховних закладів району впевнені, що 1 вересня всі школи району гостинно зустрінуть своїх вихованців, так як заклади освіти району готові до нового навчального року.

По другому не менш важливому питанню доповідала головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі управління агропромислового розвитку Валентина Ніколюк. За січень-травень 2018 року промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції на суму 116704,1 тис. грн. в тому числі: ПП «Цеглабуд» – 2751 тис. грн., ПАТ «Вільшанське ремонтно-транспортне підприємство» – 441 тис. грн., ТДВ «Хлистунівський завод залізобетонних конструкцій» – 6083 тис.грн. У січні – березні 2018 року підприємствами Городищенського району освоєно 24261 тис. грн. капітальних інвестицій, що в порівнянні до відповідного періоду минулого року збільшилось на 483 тис. грн. В розрахунку на одну особу обсяг капітальних інвестицій складає 608,6 грн.

Згідно статистичних даних станом на 01.07.2018 року заборгованість з виплати заробітної плати працівникам виникла на економічно-активному підприємстві району філії «Городищенський райавтодор» і складала 73,0 тис грн. Станом на 09.08.2018 року заборгованість погашена частково і складає 66,2 тис грн. Аналіз середньої заробітної плати по категоріях підприємств визначається наступними показниками:
– розмір заробітної плати працівників бюджетних установ за І півріччя 2018 року 8153 грн:
– заробітна плата на промислових підприємствах району дорівнює 7534 грн:
– споживча кооперація забезпечила середній розмір заробітної плати для своїх працівників в розмірі 5869 грн:
– підприємства з приватною формою власності виплачували заробітну плату в розмірі 3752 грн:
– сільгоспвиробники району забезпечили розмір заробітної плати для працівників на рівні 6750 грн:
– інші платники досягли розміру заробітної плати в сумі 4814 грн.

Середньомісячна заробітна плата одного працівника по колу звітуючих в органи статистики станом на 01.05.2018 року складала 5772,0 грн. За даними звіту форми 1-ОПЗ станом на 01.07.2018 року у Городищенському відділенні Смілянської ОДПІ перебувало на обліку 442 основних платників юридичних осіб та 1050 фізичних осіб – підприємців. Протягом 2018 року рішення про припинення діяльності прийнято 17 платниками – юридичними особами та 18 фізичними особами – підприємцями. В той же час за І півріччя 2018 року було зареєстровано 18 новостворених платників – юридичних осіб та 75 платників – фізичних осіб-підприємців.

За І півріччя 2018 року на обліку в Городищенському центрі зайнятості перебувало 1528 безробітних. З початку року статус безробітного отримали 725 незайнятих осіб. Протягом звітного періоду за сприяння центру зайнятості працевлаштовано 538 осіб, 4 особи отримали одноразову допомогу для заняття підприємницькою діяльністю. З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці за січень-червень 2018 року 193 особи, з числа безробітних, проходили професійне навчання. По закінченню колегії були надані відповідні доручення та рекомендації.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account