Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

25 серпня о 10 годині голова Городищенської райдержадміністрації Ігор Ладнов провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Городищенської райдержадміністрації, на якій було розглянуто 2 питання:

  • про заходи щодо недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • про підготовку закладів освіти району до нового навчального року 2020-2021 в умовах карантину.

Про заходи щодо недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2 проінформувала в.о. головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Городищенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Галина Задорожна. Зокрема, зазначила, що згідно постанови №712 «Про внесення змін до постанови КМУ від 24 квітня 2020 року №331 і від 22 липня 2020 року №641 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць району встановлюється 4 рівні епідемічної небезпеки: зелений , жовтий, помаранчевий та червоний.

Рішення про послаблення червоного, помаранчевого та жовтого рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше, ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки. Регіоном із значним поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 вважається регіон в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

– завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком коронавірусної хвороби CОVID-19 становить більш, як 50% протягом п’яти днів підряд;

– середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менш як 24 тестування на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;

– показник захворюваності на коронавірусну хворобу CОVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення перевищує базовий рівень захворюваності, а він становить 40 нових випадків на 100 тисяч населення за 14 днів.

В Городищенському районі по статистичних даних проживає 38 804 особи. Для нашого району дійсні два показники: другий і третій. Базовий рівень тестувань методом ПЛР і ІФА становить 63 тестування на протязі останніх 7 днів. За цей час проведено 114 тестувань.

Базовий показник захворюваності за останні 14 днів – 16 випадків, в районі маємо 8 випадків. Тож, згідно цих двох показників Городищенський район перебуває у зеленій зоні.

На 25 серпня 2020р. в Городищенському районі на коронавірусну хворобу CОVID-19 захворіло 76 осіб, із них 65% – жінок, 35% – чоловіків, з них – 14% дітей.

Із 76 захворівших (17 осіб), тобто 22% – пройшли стаціонарне лікування, 59 пацієнтів знаходились на самоізоляції. На даний час на самоізоляції знаходиться 10 осіб, на стаціонарному лікуванні – 4.

З квітня місяця по 25 серпня 2020року всього було протестовано 1813осіб.

Для того, щоб й надалі залишатись у зеленій зоні, необхідно дотримуватись протиепідемічних заходів, визначених рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС.

На основі вищезазначеного члени комісії вирішили, що за результатами оцінки поточної епідемічної ситуації підстав для посилення протиепідемічних заходів на території Городищенського району немає; Городищенському лабораторному відділенню ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», комунальному некомерційному підприємству «Городищенське районне територіальне медичне об’єднання», комунальному некомерційному підприємству «Городищенський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» інформувати районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про поточну епідеміологічну ситуацію в Городищенському районі щоденно.

Про підготовку закладів освіти до нового навчального року району в умовах карантину доповіла завідувач сектору освіти Городищенської райдержадміністрації Тамара Ярошенко. Та зазначила, що сектор та навчальні заклади освіти при підготовці до нового навчального року в умовах карантину проводять роботу по створенню безпечних умов для організованого початку навчального року відповідно до вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затверджених постановою Державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 №42.

Протягом серпня 2020 року за участі представників Городищенської райдержадміністрації, районної ради, Городищенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, Городищенського районного сектору УДСНС у Черкаській області комісійно проведено огляд готовності закладів освіти до нового навчального року.

Під час огляду комісією було відзначено, що заклади освіти підготовлені до початку навчального року. Зокрема, з метою створення безпечних умов проведено:

– роз’яснювальну роботу з батьками, персоналом закладів щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби серед учасників освітнього процесу;

– інструктажі для працівників щодо запобігання поширенню інфекції, дотримання правил гігієни та протиепідемічних заходів;

– допуск до роботи працівників здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту;

– наявність урн для збору використаних засобів індивідуального захисту;

– розроблені маршрути руху, за якими відбувається допуск здобувачів освіти до закладу;

– заклади освіти забезпечені безконтактними термометрами, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь;

– навчання в закладах освіти буде проводитись в одну зміну, заняття з окремих предметів будуть проводитись на відкритому повітрі з дотриманням визначеної дистанції, якщо цьому сприятимуть погодні умови.

За результатами заслуханої інформації члени комісії вирішили продовжити проведення медичних оглядів працівників закладів освіти; вирішити питання щодо розширеного дослідження питної води через заключення договору із Черкаською регіональною лабораторією Державної служби з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів; дооформити інформаційні куточки щодо дотримання учасниками освітнього процесу Правил особистої гігієни під час карантину.

Виконання протиепідемічних заходів щодо недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 знаходяться на особистому контролі голови Городищенської райдержадміністрації Ігоря Ладнова.

Райдержадміністрація

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account