Відкритий у Черкасах «Інститут здоров’я рослин» відзначає першу річницю

Відкритий у Черкасах «Інститут здоров’я рослин» відзначає першу річницю

7 червня відкритий у Черкасах  «Інститут здоров’я рослин» святкує свою першу річницю. Сьогодні це центр досліджень і впроваджень інновацій, де десятки вчених реалізовують перспективні проекти, що допомагають аграріям отримувати високі врожаї.

Крім науково-дослідної роботи із дослідження дії нових препаратів на культури, тут проводиться оцінка їх фітотоксичності, вивчається вплив на морфометричні показники рослин,  створюються нові й вдосконалюються нові формуляції препаратів, та об’єднуються  у високоефективні системи, адаптовані до ґрунтово-кліматичних умов України. Вони проходять попереднє тестування у лабораторних і польових умовах.

Сьогодні тут  працюють із альтернативними системами вирощування рослинної продукції: за рік в Інституті були запущені аеропонні установки, було отримано перший врожай без ґрунту й проведено дослідження з апробації добрив власного виробництва.

Агробіологічний сервіс, що надає Інститут, допомагає українським сільгоспвиробникам запроваджувати точне землеробство. За рік було проведено понад 3000 досліджень ґрунту, води, рослинного і насіннєвого матеріалу, пестицидів і готової продукції для замовників з усієї України.  Тут проводять як оцінку окремих показників якості насіння, так і забезпечення супутникового моніторингу полів.

Інститут регулярно відвідують міжнародні делегації з Німеччини, Франції, Швейцарії, які стверджують, що «Інститут здоров’я рослин» – це великий крок вперед як для української, так і для світової науки, і не лише у сільському господарстві. Бо вже сьогодні він веде спільні проекти у сферах агрохімії, фармакології та косметології з кращими світовими НДІ, переймає  передовий світовий досвід і бере  участь у наукових розробках «без кордонів».

За останній рік тут стартувала програма студентського стажування «Формула успіху»,   переможці якої уже проходять практику в лабораторіях Інституту.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account