Річка Вільшанка – головна водна артерія Городищини. На жаль, в останні роки вона значно обміліла. Причина цьому в низькому рівні атмосферних опадів, аномальній літній спеці та замуленості джерел. Як наслідок – поменшало води в криницях, зріс рівень солей та нітратів. Якщо не рятувати Вільшанку – проблеми будуть ще більш серйозні.

Тому 5 вересня група активних громадян провела суботник благоустрою річки. Прийшло півтора десятка людей. Усі різного віку, яких об’єднало бажання зробити добру справу для рідного міста. Приємно, що деякі були з дітьми, адже потрібно змалечку привчати берегти природу, піклуватися про неї.

Попрацювали на території біля мосту через Вільшанку. Прибирали сміття, вирубували чагарники, викошували суху траву і бур’яни. Навіть залучили трактор-косарку, бо інакше дрімучі зарості не побороти. Якщо подивитися на фото до і після роботи, то помітно разючий контраст. Берег зробили чистим, тепер листя, трава та різний непотріб не потраплять у воду.

По завершенню суботника зварили смачну козацьку кашу, з апетитом всі разом пообідали. Настрій був чудовий від того, що важливу роботу вдалося здійснити.

– Головний проект моєї команди – зробити очищення річки Вльшанки системним, – говорить організатор суботника Олександр Клімов. – Щоб це були не разові акції, а постійна робота – із залученням спеціальної техніки, фахівців та робітників. Ми повинні думати про перспективу. Вже тепер очевидно, що вода стає одним із найцінніших і життєво необхідних ресурсів, дарованих нам природою. Може так статися, що ковток чистої води буде таким же бажаним, як і повітря. Ми можемо врятувати Вільшанку і ми повинні це зробити! Заради наших дітей та онуків.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account