Володимир Чос розповів про невідому Городищину

Володимир Чос розповів про невідому Городищину

Поява кожної нової книги – щастя для автора і радість для читачів. Серед великої кількості літературних жанрів особливе місце займають краєзнавчі дослідження. На прикладі звичайних людей та населених пунктів відображається велика історія, вказується, як глобальні зміни і потрясіння зачіпали долі громадян.

10 травня у Городищенській центральній районній бібліотеці ім. В. Симиренка відбулася презентація нової книги журналіста і краєзнавця Володимира Чоса «Невідома Городищина». Це вже двадцята книга автора, яка розповідає про історію рідного краю. Кожна попередня ставала культурною подією району. Продовжить добру традицію і чергове видання, дже це підсумок еличезної роботи. Тут зібрані цікаві, проте маловідомі факти з історії усіх населених пунктів Городищенського району.

Подорожуючи сторінками «Невідомої Городищини» дізнаємось про археологічні розкопки, про артефакти різних епох, які тут знайшли науковці. Захоплюючими стануть розповіді про скарби Городищини і таємні підземелля. Автор наводить маловідомі факти про стародавні храми Городищини. Особливо цікаве дослідження про чудодійну ікону Божої Матері, що дарує зцілення. З любов’ю до рідного краю розповідає Володимир Чос про місцеву Швейцарію – село Буду-Орловецьку та її славних гончарів. Про Вербівку, де в прадавні часи жили мамонти. Про лампочку Ілліча, яка не сяяла у Воронівці без могорича, про бунтівних селян Старосілля, про козацькі хрести села Петрики та ще багато пізнавального  з історії Городищини.

В роботі автор використав літописи, стародавні книги, архівні матеріали, спогади старожилів, які особисто збирав багато років. У книзі надруковано унікальні фотознімки й топографічні карти місцевості.

Книга «Невідома Городищина» побачила світ за сприяння громадського діяча, засновника  Громадської організації «Розвиток територіальних громад» Ірини Ванникової та директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка, благодійного фонду «Урожай – громаді». За що автор і читачі висловлюють щиру вдячність!

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила: «Коли мій друг та колега Володимир Чос запропонував видати цю книгу – ні секунди не сумнівалася, адже розумію, що без знання минулого нашому суспільству важко буде збудувати майбутнє. Тож із великої любові до книги та поваги до автора підтримала цю добру справу, важливу для майбутніх поколінь. З Володимиром ми тісно співпрацюємо. На сторінках нашого інформаційного видання «Урожай Надросся» цей талановитий журналіст від вже опублікував близько п’ятдесяти нарисів».

Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік говорить: «Із Володимиром ми знайомі давно. Я захоплююся його силою волі і силою духу. Багато у чому він є для мене прикладом. У моїй домашній бібліотеці є його книги – вони цікаві і пізнавальні. Ми радо підтримали ідею видання нової книги. Переконаний, що «Невідома Городищина» стане цікавою дорослим і дітям, її вивчатимуть у школах, вона даруватиме мудрість, навчатиме патріотизму».

Володимир Чос констатує: «Для мене ця книга – підсумок зробленої величезної роботи. Я довго збирав необхідні матеріали. І як з окремих фрагментів мозаїки складається велике полотно, так і з окремих краєзнавчих досліджень вдається відобразити масштабну історичну картину. Вдячний меценатам за розуміння усієї важливості збереження пам’яті про історію, людей і події минулого та допомогу в реалізації цього проекту. Подарувавши землякам цю книгу, ми дійсно зробили велику справу! З історії ми знаємо, що колись Симиренки мали у Млієві найбільший у Європі цукровий та машинобудівний заводи. Проте нині не знайти навіть місця тієї промислової величі. А ось тим, що на «Кобзарі» 1860 року зазначено «Коштом Платона Симиренка» – Симиренки на віки прославили своє прізвище і зберегли нащадкам поезію Тараса Шевченка. Тому спасибі меценатам! Бо час знищить камінь і метал, але залишиться жити книжка! Вкладати гроші у книговидавництво – це не витрати, а довгострокові інвестиції в майбутнє!»

Володимир Чос – лауреат премій імені Семена Гулака-Артемовського, імені Павла Чубинського, імені Михайла Максимовича. За заслуги з відродження української духовності нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Міжнародною асоціацією «Козацтво» нагороджений орденами «Козацька звитяга» та «Покрови Пресвятої Богородиці». Нагороджений Почесним знаком Національної спілки журналістів України та Почесною відзнакою Черкаської облдержадміністрації «Холодний Яр», відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Має звання Почесний громадянин міста Городище.

З виходом книги «Невідома Городищина» автора тепло привітали друзі – літератори і краєзнавці: Олександр Щепак, Микола Панасенко, Олексій Тичко, Оксана Христенко.

За можливість провести презентацію і організацію цього заходу безмежна вдячність директору центральної районної бібліотеки ім. В. Симиренка Тамарі Лисенко, автору сценарію  Тетяні Зубко, ведучим Людмилі Ровінчук і Тетяні Заболотній. Презентація стала справжнім святом для книголюбів. Видавець книги – редакція районної газети «Вісник Городищини».

 

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account