Вся правда про субсидії

Вся правда про субсидії

Коли зустрічаються пенсіонери, вони найчастіше говорять про здоров’я та про субсидії – кому скільки нарахували, чи не зменшили ліміти… Житлові субсидії в Україні діють з 1995 року. Вони запроваджені для підтримки малозахищених верств населення. І усі ці роки чимало громадян не сплачують нічого (або платять частково) за використані електроенергію та газ. За них це робить держава. Інакше в опалювальний період довелося б платити по кілька тисяч щомісяця.

На жаль, на темі субсидій завжди існує чимало інформаційних спекуляцій. З різних сторін виникають як не одні, то інші страшилки. Від цього людям – зайві нерви. Тому з проханням розповісти про все найновіше в субсидіях звертаємося до начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталії КИРИЧЕНКО.

– Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадянам, що мають на них право відповідно до законодавства, надаються у грошовій формі, – повідомила Наталія Федорівна. – Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які до 15 жовтня поточного року подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується підприємствами житлово-комунального сектору у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі громадянам рекомендовано звертатися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

Пунктом 69 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), передбачено, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням.

Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.

Таким чином, у разі подання заяви про призначення житлової субсидії у місяці, в якому нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з наступного місяця.

З урахуванням зазначеного, у випадку коли, наприклад, у жовтні нарахована і пільга, і субсидія, сума субсидії у листопаді зменшується на суму нарахованої субсидії у жовтні.

При цьому, якщо пільговик виявив бажання повернути на рахунок органу соціального захисту населення суму нарахованої пільги за жовтень, субсидія може бути призначена з місяця звернення за її призначенням, тобто з жовтня.

В пресі, а особливо в Інтернеті й телебаченні, тиражується безліч «сенсацій» стосовно субсидій. Часто вони не мають нічого спільного з реальністю. Наприклад, дуже побиваються про зменшення розміру субсидій, проте не беруть до уваги, що зросли пенсії, а газ подешевшав. Тому замість того щоб слухати сумнівних «експертів», краще довіряти офіційній інформації, яка надходить з міністерства соціальної політики України та органів соціального захисту населення.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account