Як освятити хрестик та ікону?

Як освятити хрестик та ікону?

Натільний хрестик є видимим знаком приналежності до Православної церкви і християнського віросповідання. Він вручається людині під час обряду хрещення, щоб носити свій хрест на грудях біля серця і не забувати про жертву нашого Спасителя.

Хрестик носять під одягом, не напоказ, а як свою таємну святиню. Для християнина, що усвідомлено вибрав свою віру, носіння натільного хреста є своєрідною мовчазної молитвою і сповіданням Христа своїм Спасителем.

Згідно з церковними канонами, натільний хрестик необхідно освячувати у храмі, для чого священик проводить спеціальний обряд, читаючи належні молитви і окроплюючи його святою водою. В храмах продаються хрестики вже освячені. Але якщо хрестик придбаний в звичайному магазині, без освячення він буде залишатися просто ювелірною прикрасою.

Так само нині багато людей захоплюються вишивкою ікон, оздоблюють їх бісером. Проте без освячення вони просто залишатимуться картиною, витвором мистецтва. І тільки після освячення у храмі набувають духовного змісту, стають святинею.

Існує окремий обряд освячення хрестика і окремий для освячення ікон. Для освячення зазвичай люди обирають ту церкву, яку завжди відвідують по неділях і святкових днях. Або ж звертаються в монастир чи лавру, відому своєю святістю.

Більшість церков відкрито щодня. Краще прийти з приводу освячення в будній день, щоб у священика був час для здійснення належного обряду. При вході в храм не забудьте перехреститися і вклонитися святому місцю. Поки проводиться обряд освячення, ви можете помолитися про свої потреби і поставити свічку за здоров’я дорогих вам людей.

Закінчивши обряд, священик виносить хрестик з вівтаря. Вам необхідно відразу ж надіти його на шию (якщо він призначений для вас), так як християнину в храмі належить перебувати з натільним хрестом.

У той же час не слід забувати про те, що хрест – це символ, єдиною духовною силою якого є наша віра. Не має значення і матеріал, з якого виготовлений хрестик. Він може бути як з дерева, так і з дорогоцінних металів, або просто з пластику.

Форма хреста не має великого значення. На доказ можна навести вислів св. Димитрія Ростовського: «Не по числу дерева, не по числу кінців Хрест Христовий шанується нами, але по самому Спасителю, Пресвятою Кров’ю Якого почервонився Хрест. Виявляючи чудодійну силу, Хрест не сам собою діє, але силою розп’ятого на ньому Христа і призиванням Пресвятого Імені Його».

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account