Як правильно зберігати крижмо?

Як правильно зберігати крижмо?

Крижмо – це невеличке біле простирадло або рушник, в яке обгортають при хрещенні дитину відразу після триразового занурення у воду. Взагалі, за церковними правилами, вона повинна бути нова і білосніжна. Це є символ дитячої чистоти і світлості. У наш час у більшості використовують світлий рушник. Інколи для хлопчиків з блакитним відтінком, для дівчаток – з рожевим. Але за правилами крижмо має бути білим.

Отці Церкви у своїх писаннях і богослужбових текстах іменують крижмо блискучою ризою, ризою царською, одягом нетління. Облачення в «ризу світла» після хрещення знаменує, насамперед, повернення людини до цілісності і невинності, якими вона володіла в Раю, відновлення його істинної природи, замутненої і спотвореної гріхом.

Крижмо є обов’язковим і основним атрибутом при проведенні таїнства хрещення. В процесі таїнства крижмо наділяють Божою благодаттю, вона оберігає дитину. З цієї причини після обряду хрещення крижмо ніколи не перуть. Крижмо зберігають до кінця життя людини. Не бажано зберігати крижмо посеред іншого одягу, де може покритися плямами або увібрати різні запахи. Для зберігання потрібно мати спеціальну коробку, де тримаються особливо цінні речі, пов’язані з дитиною – перше пасмо волосся, перша сорочечка… Крижмо більше ніяк не використовується, а просто зберігається, як важлива реліквія.

Для кожної людини крижмо є дбайливо збереженою реліквією, оберіг на все життя. Його зберігають вдома батьки дитини, а як дитина стає дорослою і живе окремо, то крижмо зберігається вже у його будинку.

В процесі хрещення крижмо наділяють чудодійними силами, які здатні захищати охрещуваного від усього поганого і зцілити його. Серед людей побутує традиція – якщо діткам нездоровиться або ж вони безпричинно стають неспокійними, їх укривають крижмою або загортають у неї малюка на ніч.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account