Зарплату медикам буде виплачено

Зарплату медикам буде виплачено

9 квітня відбулася позачергова сесія Городищенської міської ради, яка була терміново скликана задля вирішення невідкладного питання щодо виділення коштів з міського бюджету для погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам вторинної ланки медицини за березень 2020 року, яка складає – 1 млн 925,4 тис. грн.
З метою дотримання норм і правил безпеки під час карантину, засідання відбувалося в приміщенні залу засідань Городищенської райдержадміністрації. Це дало змогу дотримуватись необхідної дистанції між учасниками зібрання. Всі присутні депутати та запрошені мали засоби індивідуального захисту (маски, рукавички).
Перед розглядом питань порядку денного присутніх з інформацією про запобіжні заходи і ситуацію в районі проінформували голова Городищенської райдержадміністрації Ігор Ладнов, заступник голови районної ради Микола Панчишин та головний лікар КНП «Городищенське РТМО» Василь Кравченко.

Міський голова Володимир Мирошник, виступаючи перед депутатами, зазначив, що цьогоріч, на жаль вже традиційно, виникла критична ситуація з дефіцитом державного бюджету на виплату заробітної плати медикам.

– Держава не виконує своїх зобов’язань по виплаті заробітних плат лікарям і медперсоналу, які в умовах світової пандемії найбільш наражені на небезпеку, як ніхто перебувають в зоні ризику, – наголосив Володимир Мирошник. – Кошти, які міський бюджет виділяє на зарплати, ми знімаємо з запланованих заходів. В умовах епідемії коронавірусної хвороби ми не можемо залишити наших медиків без їх, і так не дуже великих, зарплат. Я закликаю всіх і кожного поставитися з розумінням до ситуації, яка склалася. В умовах реальної загрози здоров’ю і життю громадян, ми повинні визначити пріоритети та діяти в першочергових і невідкладних потребах громади, підтримавши наш єдиний лікувальний заклад в місті та його персонал. Адже в разі захворювання ми йдемо до лікарні і розраховуємо на допомогу. Наразі медики розраховують на допомогу й від нас.

Депутати, в свою чергу, наголосили й на тому, що представники і, в першу чергу, депутати вже створених окремих громад мають усвідомити відповідальність і повинні долучитися до фінансової підтримки лікарні, адже заклад обслуговує населення всього району.

Вислухавши всі зауваження, врахувавши пропозиції, депутати проголосували за виділення з міського бюджету 600 тис. грн. на погашення заборгованості по заробітній платі медикам. Крім того, було виділено 160 тис. грн для фінансування міської цільової програми, з яких 30 тис. грн. направлено на відшкодування витрат перевізникам за підвезення лікарів і медперсоналу до місця роботи.

Варто зазначити, що міська рада від початку введення карантину та оголошення надзвичайної ситуації, посильно, в межах своїх повноважень, надає підтримку усім установам та організація міста у протиепідемічній боротьбі з COVID – 19.

З міського бюджету вже виділено:
– 100 тис. грн. вторинній ланці медицини
– 100 тис. грн. первинній ланці
– станції швидкої медичної допомоги міста передано дезінфікуючі засоби та вже замовлено захисні костюми
– працівникам соціальної сфери міста передано багаторазові захисні маски
– на первинну ланку медицини замовлено захисні халати, маски, рукавички.

Шановні городищани! Переконливо рекомендуємо! Дотримуйтеся правил карантину! Не ігноруйте застереження та попередження! Будьте розсудливими та поміркованими, не наражайте на небезпеку себе та рідних!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account