Зеленський підписав закон про ринок землі

Зеленський підписав закон про ринок землі

Володимир Зеленський підписав законопроєкт №2178-10 про ринок землі. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Документ вступить у дію з 1 липня 2021 року. Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього – наступні два роки землю зможуть купувати українські юридичні особи, (де-факто й іноземні банки-ред) не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть. Продаж іноземцям – після референдуму. Юридичні особи – це й іноземні банки, матимуть можливість отримати 10 тисяч гектарів землі в одні руки.

При цьому до 1 січня 2024 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, придбані у власність громадянином до вступу в силу абзацом. Забороняється купівля-продаж або іншим способом відчуження на користь юросіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв). Крім переходу до банків права власності на землі як предмет застави, передачі ділянок у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою, або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 % та відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.

Нагадаємо, закон про ринок землі супроводжувався протестами українців і був прийнятий ВР під час коронавірусного карантину. Згідно з інформацією соціологів, понад 70 % українців виступають проти відкриття ринку землі. Існує реальна загроза, що на тлі тотального зубожіння українських селян та «карантинного» банкрутування сільських товаровиробників свої паї українці продаватимуть за безцінь. Схеми скуповування земель олігархи вже налаштували.

За законопроект про ринок землі проголосували і троє депутатів-мажоритарників з Черкащини. Це представники партії “Слуга народу” Олександр Скічко, Андрій Стріхарський та Олег Арсенюк.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account