Зеленський розбереться, хто заважає зведенню синагоги в Умані

Зеленський розбереться, хто заважає зведенню синагоги в Умані

Президент Володимир Зеленський за участю Ортодоксальної єврейської торгової палати (ОЄТП) заснував спеціальну комісію, яка буде займатися захистом інтересів єврейської громади. Володимир Зеленський особисто зустрівся з генеральним директором ОЄТП Дуві Хонігом. Той поскаржився, уманська влада перешкоджає побудувати в Умані синагогу і громадський центр для 30 тисяч євреїв, а проти рабина Ісраеля Ельхадада, який відповідає за будівництво, висунуті кримінальні звинувачення. Тепер Дуві Хоніг зустрівся з мером Умані та повідомив йому про створення комісії і плани уряду кардинально змінити ставлення до єврейських релігійних лідерів, бізнесменів і паломників. Про це було оголошено 25 вересня на прес-конференції в Умані.

«Від імені євреїв усього світу я хочу подякувати президента Зеленського, членів комісії та інших українських лідерів за те, що вони так швидко і рішуче відреагували на озвучені нами проблеми», – зазначив пан Хоніг.

В Умані знаходиться могила рабина Нахмана – найважливіший релігійний центр для брацлавських хасидів. Щорічно сюди приїздять десятки тисяч єврейських прочан.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account