Жителі Орловця вимагають не перетворювати село на другий Чорнобиль

Жителі Орловця вимагають не перетворювати село на другий Чорнобиль

Опублікловане півтора місяці тому в районній газеті повідомлення про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, викликало хвилю невдоволення у жителів села Орловець Городищенського району.

У повідомленні йшлося, що ПП «Тавіс» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для майданчика, що розміщений у Городищенському районі, с. Орловець, урочище Заводище. Основним напрямком діяльності ПП «Тавіс» є виробництво деревного вугілля. У результаті виробничої діяльності в атмосферне повітря викидаються такі забруднюючі речовини: формальдегід, ацетон, оцтова кислота, метиловий спирт, оксид вуглецю, пил, діоксид азоту, метан, НМЛОС, оксид діазоту. Кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від ПП «Тавіс» складає близько до 300 тонн на рік!

Виробники запевняють, що ці викиди не створюють перевищення рівня впливу на атмосферне повітря на межі санітарно-захисної зони. Проте жителі Орловця мають іншу думку. Говорять, що їм готують другий Чорнобиль, мовляв, від токсичних викидів уже померли двоє хлопців. 21 березня відбулися збори жителів села. До кабінету сільського голови Василя Гребінного прийшли близько тридцяти громадян, вівся протокол зборів. Люди говорили дуже емоційно! Казали, що якщо треба щоб їх почули – то тут буде і телеканал “Інтер”, і “1+1”. Врешті вирішили в останніх числах березня провести загальні збори жителів села, за участі усіх зацікавлених сторін.

Між тим в групі “Орловець” (в соціальній ережі Фейсбук) розгортаються бурхливі обговорення. Приєднуються люди, які хоч і живуть далеко від Орловця, але мають тутешнє коріння:

Я – Пилипенко (Скорик) Валентина Григорівна – уродженка села Орловець,проживаю в Запорізькій області і висловлюю протест проти діяльності підприємця Погорілого Івана Васильовича, що випалює з деревини вугілля в районі Заводища цього села (має понад 30 труб). Навпроти – в урочищі Сірогосирове такий же підприємець:Боюк Андрій випалює через 30 труб – все село в їдкому диму. Що буде далі? Де ж екологічна служба? Не дамо знищити природу Малої Батьківщини! Зупиніться і подумайте про майбутнє дітей!

Я, уроженка села Орловець, Пустовіт Марія Ігорівна, висловлюю протест проти дій підприємців Погорілого Івана Васильовича, Боюка Андрія, які побудували печі по спалюванню деревини для вугілля – (20 труб, 30 труб відповідно). Ці підприємства знаходяться по вулиці Заводище і в урочищі Сірогострове. Вони викидають їдкий дим на села протягом багатьох років, знищуючи природу і життя людей. Звертаюсь до екологічної служби про допомогу, а підприємців – задуматись!!

Ці слова підтримують Олена Петренко, Тетяна Свідан, Анатолій Олексієнко, Раїса Бойко та інші.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account