Журналісти вимагають зупинити безкарність злочинів проти свободи слова

Журналісти вимагають зупинити безкарність злочинів проти свободи слова

Томіленко4

Вперше за багато років у Верховній Раді проходять парламентські слухання “Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їхнього вирішення”.

Емоційним був виступ голови НСЖУ Сергія Томіленка.

– Нарешті на найвищому державному рівні ми розглядаємо тему безпеки і виживання журналіста, – зазначив Сергій Томіленко. – Сідаючи за монітор, журналіст знає, якщо з ним трапиться біда, його не захистять.

Сергій Антонович згадав загиблих журналістів і сказав, що «трагедія Гонгадзе – це страх, що паралізує суспільство».

– Влада думає, що вона вічна, і кожна влада помиляється. Воювати з журналістами – це свідомо скорочувати термін перебування при владі. Треба захищати безпеку журналістів, їхнє життя і здоров’я, а тоді лякати кримінальною відповідальністю, – сказав Сергій Томіленко і зазначив, що напередодні слухань з міністром внутрішніх справ була досягнена домовленість стосовно щоквартального звітування щодо ходу розслідування по нападах на журналістів. Страх безкарність і бездіяльність сковують професію. Кожні 5 днів в Україні б’ють і виявляють агресію щодо журналіста. Філіппіни, Перу, Палестина, Сомалі – до таких країн вже зараховують Україну, а це список країн, де журналіст в небезпеці.

Сергій Томіленко зазначив, що журналістів не розділяють на своїх і чужих. А солідарність назвав єдиною зброєю проти безкарності.

– Шкода, що тут немає президента Зеленського, але сподіваюся, що він почує нашу вимогу – зупинити безкарність захистити журналістів. Публічні парламентські слухання мають бути щорічні, а в МВС і інших правоохоронних органах мають бути уповноважені люди, які б доводили до судів справи про напади на журналістів, – сказав Томіленко.

Черкаські журналісти вимагають справедливості під час парламентських слухань з безпеки журналістів. На Черкащині за часи незалежності загинуло 4 журналісти… На трибуні Верховної Ради – пам‘ятні портрети вбитих журналістів Василя Сергієнка та Вадима Комарова

Зупиніть безкарність!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account