Зросли ціни на газ для населення!

Зросли ціни на газ для населення!

В Україні з 1 червня 2019 року зросли ціни на газ для населення, а ось для промислових споживачів – знизилися. Про це свідчать дані Асоціації газового ринку України і НАК “Нафтогаз України”.

Зазначено, що в червні “Нафтогаз” буде відпускати газ для потреб населення за ціною 6299 грн за 1000 кубометрів (без ПДВ і транспортування і розподілу), що на 5,2% вище, ніж у травні. Кінцева ціна газу повинна становити 8 627,01 грн за 1000 кубометрів. Однак ціни будуть різними в кожній області.

У той же час “Нафтогаз” знизив ціни на газ для промисловості в червні на 7,6-7,9%. Зокрема, пропонується газ за ціною 5803 – 6423 грн / тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

У травні “Нафтогаз” трішки знижував ціни на газ для населення і обіцяв, що динаміка зберігатиметься. Однак президентські вибори, зміна влади, достроковий розпуск парламенту негативно вплинули на економічну ситуацію.

До речі, в Європі ціни на газ продовжують стрімко падати на тлі надлишку газу в підземних сховищах та активного введення нових потужностей з виробництва газу. Трохи більше ніж за півроку газові ціни в Європі обвалилася більш ніж удвічі. Позначається тепла зима, після якої в сховищах залишилося занадто багато газу.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account